Slovenská jazdecká federácia | SJF

CDI Pilisjászfalu (HUN)

1. – 5. mája 2019 sa v maďarskom Pilisjászfalu konali CDI-W/3*/Ch/J/P/U25/Y/YH s účasťou 17 krajín, medzi ktorými nechýbali ani reprezentanti Slovenska. Preteky sa tešili účasti známych nemeckých a holandských jazdcov ako napr. Hans Peter Minderhoud a popredných drezúrnych rozhodcov, ktorí rozhodovali olympiádu či majstrovstvá sveta.

V kategórii detí nás reprezentovala Dorota Jurštáková na koni Grigoris S. Spomedzi 5 detí obsadila v úvodnej súťaži 4. miesto s výsledkom 64,615%. V súťaži družstiev si polepšila a zajazdila za 66,667% čo jej prinieslo 3. miesto, ktoré si udržala aj v súťaži jednotlivcov, kde získala 65,952%.

Zoya Ledecká s koňom Vandato nás reprezentovali v kategórii juniorov, ktorá s 12 účastníkmi bola najpočetnejšou zo všetkých kategórií pretekov. Zoya s Vandatom sa najlepšie umiestnila hneď v prvej súťaži družstiev, kde so ziskom 67,323% obsadili 3. miesto. Súťaž jednotlivcov nevyšla úplne podľa predstáv a výkon 60,882% stačil len na 11. miesto, no v nedeľnom freestyle sa opäť zadarilo a dvojica sa umiestnila na 6. mieste s výsledkom 67,775%.

Gratulujeme!

Author:

Národný riadiaci orgán jazdeckého športu v disciplínach : Skoky, Drezúra, Všestrannosť, Voltíž, Vytrvalosť, Záprahy, Pony a Reining

top