Dňa 28. mája 2024 sa v Nitre koná Valné zhromaždenie SJF

Lea Jakubíková a Michael Bugan na CDI Lipica

Na CDI 25.-28. mája 2017 v slovinskej Lipici malo Slovensko zastúpenie v podobe Michaela Bugana a Lei Jakubíkovej.

Medzi mladými 5-ročnými koňmi sa na 5. mieste umiestnila hannoverská kobyla Scarlett O´Harrah s Michaelom Buganom. Za svoju jazdu získali známku 7,08.  Druhý deň si polepšili a s výsledkom 7,88 obsadili 4. priečku.

Michael Bugan štartoval aj vo "veľkej runde" so svojim koňom For President. V súťaži Grand Prix získali 62,020%, čo stačilo na 13. miesto, avšak v súťaži Grand Prix Special si vyjazdili 6. miesto so ziskom 65,843%.

V juniorskej kategórii štartovala Lea Jakubíková s koňom Da Felice. V prvej súťaži dostali za svoj výkon hodnotenie 66.892% a umiestnili sa na 5. mieste. Druhý deň nevyšiel úplne podľa predstáv a dvojica obsadila 11. pozíciu so 63,921%. V nedeľňajšej voľnej zostave na hudbu sa ale opäť predviedli v lepšej forme a zajazdili na 69,275%, čo ich vynieslo na 7. miesto.