Slovenská jazdecká federácia | SJF

ME detí, juniorov a mladých jazdcov v drezúre, Fontainebleau (FRA)

Majstrovstvá Európy v kategórii detí, juniorov a mladých jazdcov sa uskutočnili 9.-15. 7. vo Fontainebleau vo Francúzsku spoločne v 3 disciplínach, v drezúre, parkúre a všestrannej spôsobilosti. Tohto vrcholného podujatia sezóny sa celkovo zúčastnilo 620 jazdcov so 620 koňmi z 30 krajín Európy.

Na ME v drezúre nás tento rok reprezentovali v kategórii detí Sofia Laura Petranová s koňom Piaf. Celkovo sa zúčastnilo 44 detí z 20 krajín. Len 12-ročná Sofia si na svojej premiére na ME počínala veľmi dobre. Prvú úvodnú súťaž absolvovali za 59,576%, čo im stačilo na 41. miesto. V súťaži družstiev si polepšili, získali hodnotenie 60,423% a udržali si 41. pozíciu.

 

V kategórii juniorov nás reprezentovala skúsená Lea Jakubíková s Da Felice, medzi 69 juniormi z 22 krajín. Za svoju jazdu v súťaži družstiev získali 67,091% a skončili presne v polovici štartového poľa, na 34. mieste. Svoju pozíciu si výrazne vylepšili v súťaži jednotlivcov, kde zajazdili za 67,882% a vybojovali tak úžasné 24. miesto zo 66 juniorov.

 

Súťažiť na ME v obrovskej konkurencii výborných jazdcov a koní z jazdecky oveľa vyspelejších krajín ako Slovensko, kde sa o popredné umiestnenia bijú krajiny ako Nemecko, či Holandsko, nie je vôbec jednoduché, obzvlášť v mladom veku. Dievčatá to zvládli so cťou a okrem pekných výsledkov si určite odniesli aj mnoho zážitkov, skúseností a motivácie do ďalšej práce. 

 

Gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu.

 

Author:

Národný riadiaci orgán jazdeckého športu v disciplínach : Skoky, Drezúra, Všestrannosť, Voltíž, Vytrvalosť, Záprahy, Pony a Reining

top