Slovenská jazdecká federácia | SJF

Reprezentanti zahájili sezónu na CDI v Motešiciach

Po niekoľkoročnej pauze sa opäť na Slovensku konali medzinárodné drezúrne preteky vďaka organizácii CDI v Motešiciach, ktoré sa konali 22. – 24.3.2019 v kategóriách CDI1*, mladí jazdci, juniori, deti a pony. Slovenské farby reprezentovala doposiaľ najväčšia výprava až 7 jazdcov.

V kategórii detí nás reprezentovala Dorota Jurštáková s koňom Grigoris S, ktorá 2x zvíťazila a raz skončila druhá a minuloročná účastníčka ME detí Sofia Laura Petranová s Piafom, ktorí skončili 3x na treťom mieste.

Elena Sklenárová s Coletom súťažili medzi juniormi a získali 5., a dvakrát 4. miesto.

Najpočetnejšou kategóriou bola small tour, kde nás reprezentovali hneď 4 jazdecké dvojice s veľmi tesnými výsledkami. Najlepšie sa darilo Kristíne Flakovej s koňom Conversano VI-47, ktorí obsadili vo všetkých troch súťažiach 2. miesto. Michaela Horná a Forever sa umiestnili na 4. a dvakrát na 3. mieste. Peter Vančo s len 7-ročným Conversanom XIII-47 obsadili 3., 5. a 4. miesto. Ádam Patócs na koni Furioso XXXVII-1 Moric skončil dvakrát na 5. a raz na 4. mieste.

Gratulujeme!

Author:

Národný riadiaci orgán jazdeckého športu v disciplínach : Skoky, Drezúra, Všestrannosť, Voltíž, Vytrvalosť, Záprahy, Pony a Reining

top