Slovenská jazdecká federácia | SJF

Vianočný hokej jazdcov

V sobotu 16. decembra sa už po druhýkrát stretli slovenskí „koniari“, ktorí odložili sedlá, koníky nechali oddychovať a pre zmenu si sily zmerali na ľade s hokejkami v rukách. Po minuloročnom prvom ročníku v Bratislave sa zápas konal v Ružomberku. Mužstvá boli, rovnako ako vlani, rozdelené na tím Východ a tím Západ. Pred početnou diváckou kulisou sa odohral kvalitný a vyrovnaný zápas plný pekných gólov, ukážkových akcií a tesne pred záverom si diváci prišli na svoje, keď sa strhli dve šarvátky, ktoré samozrejme skončili podaním si rúk s úsmevom na tvári. Duel sa napokon skončil 10:7 v prospech Západniarov, no môžeme skonštatovať, že to bol ozaj vyrovnaný súboj.
Po skončení sa všetci presunuli do Bešeňovej, kde ich v Penzióne Agrothermal čakala večera spojená so zábavou, ktorá trvala do skorých ranných hodín. Súčasťou večere bolo aj vyhlasovanie najlepších hráčov stretnutia. Z tímu Západ bol za najlepšieho hráča zvolený Ďurko Krivjanský, ktorý sa zaskvel prekrásnym gólom do pravého horného rohu brány súpera. Z tímu Východ organizátori vybrali Zdenka Kuchára, ktorý presvedčil svojím herným prejavom, prehľadom na ľade ale aj streľbou, čo mu prinieslo dva góly v bráne súpera.
Trofejou pre víťazov je krásny putovný pohár, ktorý symbolizuje, že sa takáto akcia neorganizovala poslednýkrát a už teraz sa tešíme na budúcoročné meranie síl. V zákulisí sa pošuškáva, že budúci rok si organizátor vybral pre zápas mesto Trenčín. Už teraz sa na to tešíme a veríme, že sa tam opäť stretneme minimálne v takom hojnom počte a s takou dobrou atmosférou.

Športu zdar!!!!!!

Author:

Národný riadiaci orgán jazdeckého športu v disciplínach : Skoky, Drezúra, Všestrannosť, Voltíž, Vytrvalosť, Záprahy, Pony a Reining

top