Dňa 28. mája 2024 sa v Nitre koná Valné zhromaždenie SJF

Hymna pre Leu Jakubíkovú a splnená kvalifikácia na ME pre Michaela Bugana na CDI v Brne

"Hymna pre Leu Jakubíkovú a splnená kvalifikácia na ME pre Michaela Bugana", aj takto sa dá v skratke popísať účasť slovenských reprezentantov v drezúre na CDI-W/CDI3*/CDIJ/CDIP/CDICh v Brne na Panskej Líche v dňoch 16.-18. júna 2017.
19. ročníka medzinárodných drezúrnych pretekov Svetového pohára sa zúčastnilo bezmála 110 koní z 19 krajín. Rozhodcovský zbor bol zložený z popredných drezúrnych rozhodcov, predsedom bol 4*FEI rozhodca Ilja Vietor (SVK) a členmi rozhodcovského zboru boli štyria olympijskí 5* FEI rozhodcovia – Irina Maknami (RUS), Thomas Lang (AUT), Eddy de Wolf van Westerrode (NED), Peter Holer (GER). Ďalej rozhodovali 4*FEI rozhodcovia Elisabeth Max-Theurer (AUT), Orsolya Hillier (HUN) a 3* FEI rozhodkyne Simona Fialová (CZE) a Gabriela Valeriánová (CZE).
Hneď v úvodný deň sme si vypočuli hymnu Slovenskej republiky pre Leu Jakubíkovú a jej Da Felice, ktorým sa podarilo v juniorskej kategórii zvíťaziť so ziskom 67,657%. z pomedzi 20 juniorov. V najsilnejšie obsadenej tzv „malej runde“, kde štartovalo až 32 dvojíc, nás reprezentovali Kristína Flaková s Converasano VI-47 a Peter Vančo s kobylou Labella. Umiestnili sa na 25. a 26. priečke so ziskom 62,852% a 61,798%. Víťazom sa stal maďarský jazdec Róbert Ács s koňom Quatar, ktorý skončil zároveň aj druhý s koňom Bilan 3, účastníkom finále MS mladých koní. Róbert je zároveň aj trénerom našej Lei Jakubíkovej. V úlohe Grand Prix zvíťazila švédka Malin Nilsson s KWPN valachom Bon-Ami s výrazným náskokom až 4%. Štartovalo 12 dvojíc, náš Michael Bugan s For President skončili na skvelom 8. mieste so ziskom 65,120%, čím si splnili kvalifikáciu na ME Seniorov 2017 v Gothenburgu.
Druhý súťažný deň priniesol 2. miesto pre Leu Jakubíkovú so 68,377%. V Intermediate I si naši jazdci zlepšili výsledok, keď Kristína Flaková zajazdila za 63,903% a obsadila 24. miesto a Peter Vančo získal 63,289% a 26. miesto. Zvíťazil opäť Róbert Ács s Bilanom 3. Grand Prix Special ovládla opäť s výrazným náskokom Malin Nilsson, ktorá získala hodnotenie 73,529%. Michael Bugan získal 62,529%, čo stačilo na 10. priečku.
V nedeľných voľných zostavách sme mohli vidieť Leu Jakubíkovú, ktorá svoj kűr zajazdila za 69,475%, čo jej vynieslo 6. miesto. Po zarátaní výsledkov z týchto pretekov je Lea aktuálne na 35 priečke FEI rebríčka juniorov zo 440 jazdcov.
Najväčšou senzáciou pretekov bola účasť švédskeho reprezentanta Patrika Kittela, ktorý je aktuálne na 15 priečke v rebríčku FEI. Jazdec štartoval s 11-ročnou kobylou Well Dona De La Roche a suverénne ovládol CDI-W, v súťažiach Grand Prix a Grand Prix Freestyle získal 73,440% a 78,500%.