Slovenská jazdecká federácia | SJF

DátumMiestoKód pretekuNázov pretekuInfo o pretekuPoznámky
mar 4 – mar 5  celý deňMotešice17304ZSCena MDŽ @ TJ Žrebčín MotešicePRETEKY SÚ ZRUŠENÉ, ORGANIZÁTOR OZNÁMI NOVÝ TERMÍN
mar 10 – mar 12  celý deňDunajský Klátov17310ZSWinter Master Series @ JK Czajlik ranch
mar 11 – mar 12  celý deňMotešice17311ZCJarné military Motešice – PRETEKY SÚ ZRUŠENÉ @ TJ Žrebčín Motešice
mar 17 – mar 19  celý deňDunajský Klátov17318ZSWinter Master Series @ JK Czajlik ranch
apr 1  celý deňVígľaš - Pstruša17401SSHalové preteky na Masarykovom dvore @ JK Masarykov dvor Vígľaš - Pstruša
apr 1 – apr 2  celý deňBratislava17401BSWinter Master Series @ JK Czajlik Ranch (STU Slávia Bratislava)
apr 7 – apr 9  celý deňDunajský Klátov17408ZSWinter Master Series @ JK Czajlik ranch
apr 8  celý deňMotešice17408ZDJarné military Motešice 2017 @ TJ Žrebčín Motešice
apr 8  celý deňPrešov17408VSPrešovské halové preteky @ Parkur team Slavoj Prešov
apr 22 – apr 23  celý deňSielnica17422SSJarná cena Hippoclub Liptovská Sielnica + cena Penziónu Fontana*** @ Hippoclub Liptovská SielnicaPRETEKY SÚ ZRUŠENÉ
apr 22  celý deňIvanka pri Dunaji17422BSJarná cena SŠ v Ivanke pri Dunaji 2017 @ JK SŠ Ivanka pri Dunaji
apr 22  celý deňKošice17422VSJarné halové preteky @ Jazdecký areál UVLF Košice
apr 29  celý deňMichalovce17429VSJarná cena Michaloviec @ MADA Bulík Michalovce
apr 29 – apr 30  celý deňTrnava17429BSRS Team TROPHY (I. kolo) @ JK RS Team Trnava
máj 1  celý deňŠaľa17501ZSPrvomájové jazdecké preteky @ JO pri SOUP Šaľa
máj 7  celý deňBardejov17507VSCena primátora mesta Bardejov @ JK - NOVOTEAM Abrahámovce
máj 7 – máj 8  celý deňVígľaš - Pstruša17507SSMájové preteky na Masarykovom dvore @ JK Masarykov Dvor Vígľaš - Pstruša
máj 8  celý deňMotešice17508ZSMájovky Motešice 2017 @ TJ Žrebčín Motešice
máj 13  celý deňKošice17513VSJarné halové preteky @ Jazdecký areál UVLF Košice
máj 20  celý deňKopčany17520ZSCena obce Kopčany @ Žrebčín Kopčany
máj 20 – máj 21  celý deňLiptovská Sielnica17520SSJARNÁ CENA Hippoclub Liptovská Sielnica + cena Penzionu Fontana *** @ HIPPOCLUB Liptovská Sielnica
máj 21  celý deňPribeník17521VSMájová cena SOŠ Pribeník @ SOŠ Pribeník
máj 27 – máj 28  celý deňTrnava17527BSRS Team TROPHY II. kolo @ JK RS Team Trnava
máj 28  celý deňBardejov17528VSCena starostu obce Raslavice @ JK - NOVOTEAM Abrahámovce
jún 3 – jún 4  celý deňTopoľčianky17603ZSCena Národného žrebčína 2017 @ JK pri NŽ Topoľčianky
jún 3 – jún 4  celý deňKošice17603VSCena rektorky UVLF Košice – 32. ročník a Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti @ Jazdecký areál UVLF Košice
jún 10  celý deňIvanka pri Dunaji17610BCCena SŠ Ivanka pri Dunaji v military @ JK SŠ Ivanka pri Dunaji
jún 10  celý deňVysoká pri Morave17610BSCena starostu obce Vysoká pri Morave @ Parkúr Club Vysoká pri Morave
jún 10 – jún 11  celý deňLiptovská Sielnica17610SSJúnová cena Hippoclub Lipt. Sielnica + cena Penziónu Fontana*** @ Hippoclub Liptovská Sielnica
jún 11  celý deňPoprad17611VSŠtiavnická podkova, 49. ročník @ Jk Poprad Švábovce
jún 16 – jún 18  celý deňPezinok17616BSParagan Grand Prix @ JK Rozálka Pezinok
jún 17  celý deňKováčovce17618SSIpeľský pohár XXX. ročník @ JO Kováčovce
jún 24  celý deňTrenčín - Nozdrkovce17624ZSCena Stajne Cedos, XXVI. ročník, Trenčín – Nozdrkovce @ JK Trenčín - Nozdrkovce
jún 24  celý deňRožňava17624VSDeň koní Brzotín @ Gemgal Rožňava
jún 24 – jún 25  celý deňTrnava17624BSRS Team TROPHY @ JK RS Team Trnava
júl 1  celý deňKošice17701VSLetné preteky pod strechou @ Jazdecký areál UVLF Košice
júl 8 – júl 9  celý deňVysoké Tatry-Tatranská Lomnica17708VSMemoriál bratov Bornemiszovcov @ Horse Area, n.o.
júl 8 – júl 9  celý deňTrnava17708BSRS Team TROPHY (IV. kolo) @ JK RS Team Trnava
júl 15 – júl 16  celý deňMotešice17715ZSCena mesta Trenčianske Teplice @ TJ Žrebčín Motešice
júl 15 – júl 16  celý deňLiptovská Sielnica17715SSLetná cena Hippoclub Liptovská Sielnica + cena Penziónu Fontana*** @ Hippoclub Liptovská Sielnica
júl 20 – júl 23  celý deňŠamorín2017_CI_0352X-BIONIC® SUMMER TOUR Šamorín (CSI4*/CSI2*/CSI1*/CSIYH1*/CSIJ-B/CSICh-B) @ JK Napoli
júl 27 – júl 30  celý deňŠamorín2017_CI_0352X-BIONIC® SUMMER TOUR Šamorín (CSI4*/CSI2*/CSI1*/CSIYH1*/CSIJ-B/CSICh-B) @ JK NAPOLI
júl 29 – júl 30  celý deňDunajský Klátov17729ZSKlátovský pohár XXIV. ročník @ JK Czajlik ranch
júl 29 – júl 30  celý deňVígľaš - Pstruša17729SSLetné jazdecké preteky na Masarykovom dvore @ JK Masarykov dvor Vígľaš - Pstruša
aug 4 – aug 6  celý deňBratislava2017_CI_0437GRAND PRIX Bratislava, CSI 3*-W, CSI YH 1*, CSI Am B @ TJ Slávia STU Bratislava
aug 5  celý deňRimavská Sobota17805SSCena “CARMINY” XI. ročník @ JK Carmina
aug 5  celý deňKošice17805VSCena TJ Slávia UVLF @ Jazdecký areál UVLF Košice 
aug 8 – aug 13  celý deňŠamorín2017_CH_EU_0006Majstrovstvá Európy detí, juniorov a mladých jazdcov v skoku na koni Šamorín @ JK Napoli 
aug 12 – aug 13  celý deňStropkov17812VSStropkovská zlatá podkova 2017 @ Jazdecká spoločnosť Bechera Stropkov 
aug 18 – aug 20  celý deňŠamorín17818MS Majstrovstvá SR pre: pony, deti, juniorov a mladých jazdcov v skoku na koni Šamorín @ JK Napoli 
aug 20  celý deňPrešov17820VSCena Obce Haniska @ JK Haniska - Prešov 
aug 20  celý deňHlohovec17820ZSCibuľový parkúr @ ZJK Hlohovec 
aug 26 – aug 27  celý deňTrnava17826BSRS Team TROPHY, V. kolo @ JK RS Team Trnava 
aug 27  celý deňZávada17827SSCena Obce Závada – XI. ročník @ JŠ Hájik Závada, AGD Senné 
aug 27  celý deňSpišská Nová Ves17827VSCena Spiša @ Jazdecký klub Slávia Spišská Nová Ves 
aug 31 – sep 3  celý deňŠamorín2017_CI_0353X-BIONIC® CSIO of Slovakia (CSI, CSIO, CSIYH) @ JK Napoli 
sep 1 – sep 3  celý deňMotešice17901ZCLetný Festival koní Motešice @ TJ Žrebčín Motešice 
sep 2 – sep 3  celý deňLiptovská Sielnica17902SScena Penziónu Fontána *** @ Hippoclub Liptovská Sielnica 
sep 2 – sep 3  celý deňFintice17902VSPohár Slovak Jumping Academy Prešov 9. ročník @ Jazdecká federácia - oblasť Prešovského kraja 
sep 8 – sep 10  celý deňPezinok17908MSCSI2*-W, CSIYH1*,CSIAm-B, Pezinok @ JK Rozálka 
sep 9  celý deňVeľké Úľany17909ZSJazdecké preteky 44. ročník Veľké Úľany @ JK Jockey 
sep 9  celý deňKošice17909VSKošický pohár @ Jazdecký areál UVLF Košice 
sep 16 – sep 17  celý deňVígľaš - Pstruša17916SSJesenné preteky na Masarykovom dvore @ JK Masarykov dvor Vígľaš - Pstruša 
sep 16 – sep 17  celý deňTrnava17916BSRS Team TROPHY @ JK RS Team Trnava 
sep 16 – sep 17  celý deňPrešov17916VSVII. Ročník Prešovské parkúrové preteky Mercedes Benz @ Parkur team Slavoj Prešov 
sep 21 – sep 24  celý deňŠamorín17921MSMajstrovstvá SR seniorov v skoku na koni Šamorín @ JK Napoli 
sep 30  celý deňIvanka pri Dunaji17930BSJesenná Cena SŠ pri Dunaji @ JK SŠ Ivanka pri Dunaji 
okt 1  celý deňTrnava171001ZSRS Team TROPHY @ JK RS Team Trnava 
okt 7 – okt 8  celý deňLiptovská Sielnica171007SScena Penziónu Fontána*** @ Hippoclub Liptovská Sielnica 
okt 7  celý deňVysoká pri Morave171007BSRozlúčka so sezónou @ Parkúr Club Vysoká pri Morave 
okt 13 – okt 15  celý deňDunajský Klátov171013ZSWinter Master Series @ JK Czajlik ranch 
okt 14 – okt 15  celý deňTrenčín171014ZSZCHKS: Šampionát mladých 4,5,6,7 ročných koní a Šampionát pony 2017 @ ZCHKS Topoľčianka 
okt 21 – okt 22  celý deňBratislava171021BSWinter Master Series @ Czajlik Ranch (STU Slávia Bratislava) 
nov 10 – nov 12  celý deňDunajský Klátov171110ZSWinter Master Series @ JK Czajlik ranch 
nov 17 – nov 19  celý deňDunajský Klátov171117ZSWinter Master Series @ JK Czajlik Ranch 
nov 23 – nov 26  celý deňŠamorín2017_CI_1325CSI @ JK Napoli 
dec 2 – dec 3  celý deňBratislava171202BSWinter Master Series @ JK Czajlik ranch (STU Slávia Bratislava) 
dec 9  celý deňPrešov171209VSII. Mikulášske halové preteky Prešov @ Parkur team Slavoj Prešov 

MASTER
08.-13.08.Majstrovstvá Európy detí, juniorov a mladých jazdcov v skoku na koniSVKJK Napoli - x-bionic® sphere Šamorín
18.-20.08.Majstrovstvá SR pre: pony, deti, juniorov a mladých jazdcov v skoku na koniSVKJK Napoli - x-bionic® sphere Šamorín
21.-24.09.Majstrovstvá SR seniorov v skoku na koniSVKJK Napoli - x-bionic® sphere Šamorín
SERIES | RS Team TROPHY
1. kolo29.-30.04.SVKJK RS Team Trnava
2. kolo27.-28.05.SVKJK RS Team Trnava
3. kolo24.-25.06.SVKJK RS Team Trnava
4. kolo08.-29.07.SVKJK RS Team Trnava
5. kolo26.-27.08.SVKJK RS Team Trnava
6. kolo16.-17.09.SVKJK RS Team Trnava
7. kolo01.10.SVKJK RS Team Trnava
SERIES | Winter Master Series 2017/2018
1. kolo13.-15.10.2017SVKJK Czajlik ranch - Dunajský Klátov
2. kolo21.-22.10.2017SVKSTU Slávia Bratislava
3. kolo10.-12.11.2017SVKJK Czajlik ranch - Dunajský Klátov
4. kolo17.-19.11.2017SVKJK Czajlik ranch - Dunajský Klátov
5. kolo02.-03.12.2017SVKSTU Slávia Bratislava

FunkciaMenoPriezviskoKontakt
PredsedaTomášKuchártomas.kuchar@sjf.sk
členPetraZálešáková
členAndrejHollý
členIng. AndreaMachalová
členZdenoKuchár
Reprezentačný trénerJanHoste
Asistent reprezentačného tréneraMariánŠtangel
ZÁPISNICE ZO ZASADNUTÍ SKOKOVEJ KOMISIE:

 

OblasťMenoPriezviskoKontakt
BratislavskáRóbertFekárrobert.fekar@sjf.sk
ZápadoslovenskáAnnaVirágováanna.viragova@sjf.sk
StredoslovenskáJozefPaulovičjozef.paulovic@sjf.sk
StredoslovenskáAndrea Machalováandrea.machalova@sjf.sk
VýchodoslovenskáMilošKravecmilos.kravec@sjf.sk
DisciplínaMenoPriezviskoSJFFEI
skokyIvana BÁBYOVÁ N
skokyAlexander BAGDAL N
skokyPeter BARIČIČ N
skokyJozef CIGÁNEK N
skokyViera CIGÁNKOVÁ R
skokyJozef DOKOUPIL R
skokyJán DOLNÝ R
skokyRobert FEKÁR I x
skokyLindaFRAŇOVÁR
skokyFrantišek GRÁCZ N
skokyMarek GRYGLAK R
skokyJán GVUŠČ R
skokyJozef HALGOŠ N
skokyZuzana HORVÁTHOVÁ R
skokyArtur HÜBNER N
skokyMiloslava HÜBNEROVÁ R
skokyŠtefan ILLEŠ R
skokyTomáš JAVORSKÝ N
skokyPeter JUHÁSZ R
skokyRudolf KALMAN N
skokyŠtefan KARAHUTA N
skokyĽubica KARAHUTOVÁ R
skokyVeronikaKELEMENOVÁR
skokyMiloš KMEŤ R
skokyRudolf KOHÚT R
skokyGabriela KOPECKÁ R
skokyMilan KORVÍN R
skokyJuraj KOVALČÍK N
skokyMiloš KRAVEC N
skokyMartina KREDATUSOVÁR
skokyDaniela KRESTOVÁ R
skokyJán KUCHÁR N
skokyIvan KUREJ R
skokyJana LAMOŠOVÁR
skokyZdeno MALÍK R
skokyIveta MELIŠEKOVÁ R
skokyPeter MIKULÁŠIK R
skokyJozefína MOCKOVÁ R
skokyJaroslava NOVOTNÁ R
skokyĽubomír PAUČO N
skokyJozef PAULOVIČ N
skokyMonikaPISTOVČÁKOVÁR
skokyLenka POLYAKOVÁ R
skokyKatarína PRIELOŽNÁR
skokyJanka RINDOŠOVÁ N
skokyNikolaRÝDZAR
skokyIvanRÝDZIR
skokyJán SKATULLA R
skokyAlexandra SKATULLOVÁ R
skokyJarmila SKATULLOVÁ R
skokyPeter ŠŤASTNÝ R
skokyKamil ŠULKO N
skokyFrantišek VAJGEL R
skokyJán VÁRADI R
skokyMarián VARGA R
skokyAnna VIRÁGOVÁ N
skokyBibiana ZACHAROVÁ N

Parkúrové skákanie je jazdecký šport, v ktorom sa jazdec na koni snaží buď v čo najkratšom čase a s čo najmenším počtom chýb prejsť trasu s prekážkami, alebo sa trafiť do časového limitu či hodnotenia za štýl. Za svoj vznik najviac vďačí dôstojníkom britskej kavalérie, ktorí skoky cez rôzne prekážky považovali za vynikajúci tréning pre jazdcov i pre kone. Parkúr ma úzku súvislosť s drezúrou. Kôň musí byť veľmi dobre vytrénovaný a musí dôverovať jazdcovi. Na olympijských hrách sa prvýkrát objavuje v roku 1900 v Paríži. Do roku 1945 bol parkúr takmer výhradne vojenským športom a na niektorých pretekoch sa mohli zúčastniť iba armádni jazdci. Od roku 1974 pretekajú muži spoločne so ženami.
top