Slovenská jazdecká federácia | SJF

Majstrovstvá Európy v drezúre 2020

V sezóne 2020 poznačenej koronavírusom sa konali Majstrovstvá Európy len v jedinej jazdeckej disciplíne a to v drezúre v mládežníckych kategóriách. Maďarský organizátor Unikornis Lovarda v Pilisjászfalu sa podujal usporiadať nakoniec všetky mládežnícke kategórie – deti, juniori, mladí jazdci, U25 a aj pony kategóriu, keďže niektoré kategórie pôvodní organizátori pre koronavírus museli zrušiť. Spolu s organizáciou CDI sa tak spustil v tomto novom areáli celomesačný maratón drezúrnych súťaží. 

9.-14. augusta boli na programe ME detí a juniorov, ktorých sa zúčastnilo 21 krajín Európy. Slovensko reprezentovali v kategórii detí Lara Dangl a Giovanni, Tamara Polláková a Chocolate a Sofia Laura Petranová s Alice im Wunderland. Po prvýkrát v histórii nás na medzinárodnom podujatí a to rovno na ME reprezentovalo družstvo. Celkovo v tejto kategórii bojovalo 45 detí a v úvodnej súťaži sa našim reprezentantkám darilo výborne. Lara Dangl zajazdila s Giovannim krásnu úlohu a získala 66,131% a 32. miesto. Ďalšie pekné umiestnenie 33. miesto patrilo Sofii Laure Petranovej s Alice im Wunderland so ziskom 66,048%. Výborný výkon podala aj Tamara Polláková s Chocolate, ktorí boli ohodnotení 62,744% a obsadili 40. miesto. V druhej súťaži už bolo cítiť napätie a nervozitu u všetkých účastníkov a chyby boli vidieť aj u tých najlepších. Zo slovenských jazdkýň sa najlepšie podarilo zajazdiť Tamare Pollákovej a so 60,042% sa v individuálnom poradí umiestnila na 40. priečke. Tesne za ňou na 41. mieste so 60,00% skončila Lara Dangl a 43. miesto patrilo Sofii Laure Petranovej s výsledkom 59,775%. Slovenské družstvo tak skončilo na 9. mieste.

V kategórii juniorov hájila slovenské farby jediná jazdkyňa Zoya Ledecká so svojou kobylou Si Belle 2. V silnej konkurencii 63 juniorov si v prvej súťaži vybojovali 49. miesto s jazdou za 64,242%. V súťaži jednotlivcov svoj výsledok zlepšili, získali 64,735% a posunuli sa celkovo na 43. miesto.

Jazdkyniam gratulujeme, ďakujeme za vzornú reprezentáciu, veríme, že si z podujatia odniesli množstvo zážitkov a skúseností, ktoré ich budú motivovať k ďalším tréningom.

Lara Dangl
Sofia Laura Petranová
Tamara Polláková
Zoya Ledecká
Author:

Národný riadiaci orgán jazdeckého športu v disciplínach : Skoky, Drezúra, Všestrannosť, Voltíž, Vytrvalosť, Záprahy, Pony a Reining

top