Slovenská jazdecká federácia | SJF

ME drezúra deti a juniori 2019 San Giovanni (ITA)

Alebo by názov článku mohol znieť aj: Historický úspech slovenskej drezúry na ME!

23. – 28. júla 2019 sa konali drezúrne ME detí, juniorov a mladých jazdcov v talianskom San Giovanni.

V kategórii deti nás reprezentovali Dorota Jurštáková na koni Grigoris-S a Sofia Laura Petranová na koni Piaf. V juniorskej kategórii sme mali zastúpenie v podobe Zoy Ledeckej na koni Vandato.

Na tomto prestížnom a zároveň najpopulárnejšom podujatí sezóny sa zúčastnil rekordný počet 220 účastníkov.

Dvojici Dorote Jurštákovej a Grigorisovi-S sa podarilo zajazdiť dve výborné kolá a postúpiť do finále súťaže jednotlivcov. Podarilo sa jej to napriek obrovskej konkurencii 51 detí z 21 krajín.
Dorotka Jurštáková sa finálne umiestnila na vynikajúcom 16tom mieste!
Dorotka je 14 ročné dievča z Púchova a jazdeniu sa venuje 4 roky pod vedením slovenskej trénerky Lucie Naštickej. Jej jazdecká základňa a stajňa, kde trénuje je jazdecký klub Cedos – Trenčín, Nozdrkovce.
Spolu s Grigorisom-S tvorí Dorota dvojicu necelý rok a počas tejto sezóny sa jej podarilo absolvovať množstvo medzinárodných pretekov v Maďarsku, Rakúsku a Česku kde získala vynikajúce ocenenia vrátane víťazstva na CDI v Brne, ktoré boli súčasťou svetového pohára v drezúre a titul majsterky Slovenska detí.

Statočne bojovali o dobré umiestnenie aj Sofia Laura Petranová (kategória deti), ktorá sa umiestnila so ziskom 55,115% na 49. mieste a Zoya Ledecká v konkurencii 78 juniorov z 24 krajín so ziskom 61,412% na 75. mieste.

Ďakujeme za reprezentáciu a skvelé výsledky!

Author:

Národný riadiaci orgán jazdeckého športu v disciplínach : Skoky, Drezúra, Všestrannosť, Voltíž, Vytrvalosť, Záprahy, Pony a Reining

top