Slovenská jazdecká federácia | SJF

ME seniorov vo vytrvalostnom jazdení 2019 Euston Park (GBR)

Dvojice Dominika Kleinová s MINTEMIRom a Michaela Supeková s GIROLOU DE QUERCUS sa postarali o svetový výkon v boji o titul majstra Európy! Obsadili 12. a 13. priečku priemernou rýchlosťou 17,73 km/h!

V sobotu o 7:00 odštartovalo 63 jazdeckých dvojíc, no prekonať trať 160 km sa podarilo len menšej polovici z nich. Slovensko reprezentovali tri kone, štvrtý KADAL a Lucia Starovecká, kvôli nečakaným problémom nenastúpili. Bolo jasné, že o víťazstvo sa pobijú európske vytrvalostné veľmoci ako Španieli, Francúzi, Taliani.. No od prvého kola sprevádzala čelnú skupinu aj Michaela s Girolou. Prvé kolo s nimi držala krok aj Lucia Supeková st. s FURIUSom, priemerné rýchlosti tejto skupiny boli okolo 23 km/h! Furiusa zdržalo dlhšie chladenie a v druhom a treťom kole mierne spomalil. Napriek skvelému výkonu dvojice už žiaľ do štvrtého kola nepokračovali, zastavili ich vyššie tepy koňa. Miška s Girolou udržali vražedné tepmo do piateho kola, no potom spomalili. Do cieľa dobehli naraz s Dominikou a Mintemirom, ktorí zdolávali kolá s istotou až do konca.

Slovensko si týmto výkonom vylepšilo skóre z predošlých majstrovstiev v Belgicku, kde dokončila len jedna dvojica z piatich a opäť sa zviditeľnilo na vytrvalostnej scéne len v tom najlepšom svetle.

Titul tohtoročného majstra si vybojovala Constanza Laliscia s koňom SACHA EL KANDHAAR, ktorý patrí dubajskej stajni F3. Za Taliankou prešla cieľom silná Španielska štvorica z Juma´s teamu a postarala sa tak o prvenstvo Španielska v družstvách. 

Okrem európskeho šampionátu v rámci festivalu štartovali v nedeľu v súťaži CEIO** 120 km kone a jazdci z klubu Al Asil. Ziaľ ani Feirusz Boulbolovej a BUDUR, Ferasovi Boulbolovi a MUSÁFERovi a ani Charllote Mlynčekovej s GAZAL FATIMOU sa nepodarilo dokončiť pre krívanie koní.

Radosť urobila aj Natália Sobolová s kobylou KORACEIYJ* 80 km zdolali v obrovskej konkurencii rýchosťou bezmála 19 km/h a dobehli na piatej priečke.

Gratulujeme ku skvelým výkonom!

zdroj: www.infoendurance.sk

Author:

Národný riadiaci orgán jazdeckého športu v disciplínach : Skoky, Drezúra, Všestrannosť, Voltíž, Vytrvalosť, Záprahy, Pony a Reining

top