Slovenská jazdecká federácia | SJF

NAJLEPŠÍ SVETOVÍ ŠTVORZÁPRAHÁRI SÚ PRIPRAVENÍ PREDVIESŤ SA POČAS X-BIONIC® SUMMER TOUR 2019

Osem TOP svetových štvorzáprahov, ktoré nájdete na hviezdne obsadenej štartovej listine, sú pripravení pobiť sa o víťazstvo v pretekoch záprahov konaných 26. – 27. júla v rámci X-BIONIC SUMMER TOUR, podporované spoločnosťou Energochemica. Štartová listina zahŕňa mená ako Boyd Exell (AUS), súčasný líder svetového rebríčka a úradujúci majster sveta, Bram Chardon (NED), 2019 FEI World Cup Driving Champion, a Ijsbrand Chardon (NED), úradujúci majster Európy.

“Sila koní ťahajúcich koč je to, čo zvyšuje moju hladinu adrenalínu. Dokázať viesť štyri bytosti len pomocou oťaží v ruke je neskutočný pocit,” hovorí Bram Chardon. “Tí, ktorí o tomto športe veľa nevedia, si môžu predstaviť film Ben-Hur a preteky povozov v ňom … tak toto, ale v modernom podaní, vám predvedieme my.”

Inauguračné preteky záprahov sa budú konať 26. – 28. júla v x-bionic® equestor sphere. Súčasťou CAI2 * bude Action Marathon (kombinovaný maratón), čo je prvá súťaž tohto typu, ktorá sa bude konať na vonkajšom kolbisku. Medzi ďalších záprahárov na štartovnej listine patrí: Glenn Geerts (BEL), Georg von Stein (GER), Jozsef Dobrovitz (HUN), Jozsef Dobrovitz, Jr. (HUN), a Chester Weber (USA). Samotní účastníci sa veľmi tešia na netradičné a napínavé preteky.

Ijsbrand Chardon povedal: “Ako niekoľkonásobný víťaz ako vonkajších, tak i halových šampionátov, idem do Šamorína s jediným cieľom, a to vyhrať!”

“Dúfame, že ohromíme publikum veľkolepou ukážkou záprahového športu,” hovorí Weber. “V minulosti poskytla kombinácia záprahov a parkúru dva úplne odlišné pohľady na jazdecký šport a priniesla tak divákom neopakovateľný zážitok.”

Mimo tri dni napínavého záprahového divadla, budú súčasťou X-BIONIC SUMMER TOUR súťaže v kategóriách CSI1 *, CSI2 *, CSI4 * a CSI YH1 * zahŕňajúcich 18 “ranking classes” zaradených do svetového rebríčka s celkovou dotáciou viac ako 850 000 €.

Séria pretekov pod záštitou skúseného športového riaditeľa Denisa Monticola vyvrcholí súťažou pre mladých jazdcov, juniorov a deti – FEI Jumping Nations Cup Youth, s celkovou dotáciou 26 000 €.

x-bionic® sphere je výtvorom úspešného podnikateľa a nadšenca vytrvalostného jazdenia Maria Hoffmanna. Areál je jedinečný a svojím vybavením patrí medzi svetovú špičku. 8 veľkých kolbísk (3 trávnaté, 3 pieskové a 2 haly), dostihová dráha dlhá 1.6 km a 680 permanentných boxov, ktoré sú priamo prepojené s parkoviskom kamiónov a kolbiskami, robia z x-bionic® sphere ideálne miesto pre preteky na tejto úrovni.

V roku 2019 sa X-BIONIC SUMMER TOUR uskutoční v rámci troch na seba nadväzujúcich víkendov v júli a auguste: 16. – 21. júla, 23. – 28. júla a 30. júla – 4. augusta. Pre viac informácií navštívte nižšie uvedené odkazy:

Stránka x-bionic® sphere: https://www.x-bionicsphere.com/en/event/x-bionic-summer-tour-2019/

Facebook: https://www.facebook.com/xbionicequestorsphere/

Instagram: https://www.instagram.com/xbionic_equestor_sphere/

Informácie a rezervácie: denis@x-bionicsphere.com

Boyd Exell
photo by FotoŠárka

titulný obrázok Glenn Geerts

autor Karolina Swärdh

Author:

Národný riadiaci orgán jazdeckého športu v disciplínach : Skoky, Drezúra, Všestrannosť, Voltíž, Vytrvalosť, Záprahy, Pony a Reining

SJF

ŠTRUKTÚRA SJF
OBLASTI
DOKUMENTY
EVIDENCIA
KARIÉRA KOŇA A JAZDCA
ARCHÍV
NA STIAHNUTIE
ÁKON O ŠPORTE
PARTNERI SJF
O NÁS

DISCIPLÍNY

SKOKY
DREZÚRA
VŠESTRANNOSŤ
VYTRVALOSŤ
VOLTÍŽ
ZÁPRAHY
REINING
PONY

SÚŤAŽE

KALENDÁR

VZDELÁVANIE

SZVJ
TRÉNER
ROZHODCOVIA
STEWARDI
STAVITELIA PARKÚROV
VETERINÁRI
TECHNICKÍ DELEGÁTI
E-LEARNING

PROJEKTY

KONCEPCIA ROZVOJA
MLÁDEŽ
HYPOCENTRÁ
2% Z DANÍ
NÁRODNÉ ŠPORTOVÉ CENTRÁ - NŠC

Rýchly kontakt SJF

Junácka 6, 832 80 Bratislava, Slovenská republika

Sme členmi :

FEI   EEF    SOV IGEQ

Dotácia SJF

top