Slovenská jazdecká federácia | SJF

Od 15. októbra platí na Slovensku zákaz športových podujatí, SJF ruší preteky do 31.10.2020

Na Slovensku sa od 15. októbra zatvoria štadióny, športové haly, zimné štadióny, telocvične, posilňovne, bazény či ďalšie športoviská. Výnimku bude mať len profesionálny šport a v ňom súťaže vo futbale, hokeji, volejbale, basketbale a hádzanej. Rozhodol o tom Ústredný krízový štáb na svojom nedeľňajšom rokovaní.

S výnimkou piatich kolektívnych športov sa na Slovensku zopakuje situácia, ktorá platila v marci a apríli, keď tiež platil zákaz konania hromadných podujatí. Slovenský šport zažije ďalší útlm, mnohí tréneri a športovci budú musieť opäť prejsť na režim online tréningov.

Opatrenie o zákaze hromadných podujatí bude platiť až do odvolania. Zmeniť sa môže aj v situácii, keď 7-dňový kĺzavý medián počtu nových prípadoch klesne pod 500. Okrem piatich súťaží v kolektívnych športoch sa iné na Slovensku nemôžu konať.  „Ostatní športovci môžu trénovať iba individuálne za stanovených podmienok,“ skonštatoval Ján Mikas, hlavný hygienik SR.
Podobné športové obmedzenia budú od pondelka zatiaľ v intervale dvoch týždňov platiť aj v Českej republike.

Predseda vlády SR Igor Matovič naznačil finančné kompenzácie pre postihnutých: „Je jasné, že ak musíme prijať takéto obmedzenia, tak budeme dotknutých kompenzovať. V žiadnom prípade nechceme, aby niekto znášal celú ťarchu iba na vlastnom chrbte.“ Presné a definitívne znenie opatrení rovnako ako v predošlých prípadoch bude známe po ich písomnom zverejnení na webovom sídle Úradu verejného zdravotníctva.

Podľa rozhodnutí Ústredného krízového štábu, o ktorých informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí, bude od 15. októbra na Slovensku povinné nosiť rúška aj vonku v obciach a mestách, bude zákaz všetkých hromadných podujatí a aj zákaz zhromažďovania nad šesť ľudí. Prevádzky verejného stravovania budú môcť od štvrtka vydávať jedlo len zabalené a so sebou, alebo ho podávať iba v exteriéri. Zavreté budú aj fitness centrá, wellness, kúpaliská, akvaparky a sauny. Obchody a nákupné centrá musia dodržať pravidlo maximálne jednej osoby na 15 metrov štvorcových za dodržiavania rozostupov a všetkých protiepidemiologických opatrení. Stredné školy už pondelka 12. októbra prechádzajú na dištančné vzdelávanie.

zdroj: www.olympic.sk

Author:

Národný riadiaci orgán jazdeckého športu v disciplínach : Skoky, Drezúra, Všestrannosť, Voltíž, Vytrvalosť, Záprahy, Pony a Reining

top