Slovenská jazdecká federácia | SJF
Denisa Valentová

Slovenská reprezentácia na CDI 3* Budapešť- Fót

Počas víkendu 23.-25.2016 zavítala slovenská reprezentácia v zložení Peter Vančo, Kristína Flaková a Denisa Valentová do maďarskej Budapešti na CDI 3*, CDIJ, CDIY, CDIP.
Všetci traja jazdci sa zúčastnili CDI 3* v tzv. Small Tour, na úrovni ST a T. Počas pretekov sa jazdci a ošetrovatelia koní predstavili v novom reprezentačnom oblečení, ktoré zabezpečila Drezúrna komisia SJF.
Prvý deň v úlohe Prix St. George sa najlepšie darilo Denise Valentovej s jej valachom Beau van de Zelm, ktorí obsadili s výsledkom 67.789% výborné druhé miesto. Na krásnom 4. mieste sa umiestnila Kristína Flaková s Conversano VI-47, ktorá bola ohodnotená 63,842% a hned za ňou jej stajňový kolega Peter Vančo s Labellou s výsledkom 62,5%. Nasledovali jazdci z Maďarska, Švajčiarska a Chorvátska. Vyhral Maté Garai s nadaným valachom Royal Flesh s výsledkom 68,868%.
Druhý deň bola na programe úloha IM I, kde vyhral opäť domáci reprezentant Maté Garai s Royal Fleshom. Zo slovenských reprezentantov Denisa Valentová a Beau van de Zelm zopakovali umiestnenie z predchádzauceho dňa a skončili 2., Kristína Flaková s Conversanom VI-47 obsadili 6. priečku a Peter Vančo s Labellou skončili 7.
V nedeľu sa jazdil Freestyle IM I, kde jazdci predvádzali svoje vlastné choreografie s povinnými cvikmi zladené s hudbou. Denisa Valentová a Beau van de Zelm potvrdili svoju formu a skončili veľmi tesne na druhom mieste za 69,425% a tak po tretíkrát viala v Budapešti slovenská vlajka. Vyhral Maté Garai s Royal Flesh 69,475% a na treťom mieste sa umiestnila tiež reprezentantka Maďarska Erika Szeicz s valachom Son of Glory Old, ktorú rozhodcovský zbor ohodnotil výsledkom 66,925%. Kristína Flaková s Conversanom VI-47 skončila štvrtá za 65,850% a Peter Vančo na 6. mieste.
vlajky
Popri medzinárodných pretekoch s veľmi kvalitným rozhodcovským zborom (medzinárodní 4 – 5* rozhodcovský zbor tvorený rozhodcami z Kanady, Talianska, Francúzska, Dánska, Maďarska, Slovenska, Rakúska a Nemecka) a príjemným zázemím ako pre kone, tak aj pre jazdcov, sa v areáli konali aj národné CDN od stupňa L- ST. Tu sme mali zástupcov hneď v niekoľkých kategóriách. Na stupni L nás reprezentovala Michaela Horná s mladým žrebcom Forever a Martina Nittnaus s valachom Leffers. Na úrovni S a ST pretekala mladá jazdkyňa Sára Olšanská so svojím novým 13- ročným valachom Winstarom.
V piatkovej súťaži L sa najviac darilo Michaele Hornej s Foreverom, ktorá vybojovala výborné 3. miesto so známkou 66,278%. Sára Olšanská mala premiéru na úrovni ST a skončila na 7. mieste s výsledkom 62,149%.
V sobotu sa opäť najlepšie umiestnila Michaela Horná a Forever, keď skončili na 4. mieste za 66,762%. Jej stajňová kolegyňa Martina Nittnaus a Leffers skončili 11. s výsledkom 63,524% . Sára Olšanská predviedla svojho valacha tentokrát na úrovni S a skončili na 14. mieste so 63,640%.
V nedeľu sa našim jazdkyniam darilo najviac a predviedli vydarené jazdy. Michaela Horná a Martina Nittnaus vybojovali 3. aj 4. miesto v kategórii L. O úroveň vyššie sa predstavila Sára Olšanská a so skúseným valachom Winstarom skončila na peknom 8. mieste za 66.875%.

Author:

Národný riadiaci orgán jazdeckého športu v disciplínach : Skoky, Drezúra, Všestrannosť, Voltíž, Vytrvalosť, Záprahy, Pony a Reining

SJF

ŠTRUKTÚRA SJF
OBLASTI
DOKUMENTY
EVIDENCIA
KARIÉRA KOŇA A JAZDCA
ARCHÍV
NA STIAHNUTIE
ÁKON O ŠPORTE
PARTNERI SJF
O NÁS

DISCIPLÍNY

SKOKY
DREZÚRA
VŠESTRANNOSŤ
VYTRVALOSŤ
VOLTÍŽ
ZÁPRAHY
REINING
PONY

SÚŤAŽE

KALENDÁR

VZDELÁVANIE

SZVJ
TRÉNER
ROZHODCOVIA
STEWARDI
STAVITELIA PARKÚROV
VETERINÁRI
TECHNICKÍ DELEGÁTI
E-LEARNING

PROJEKTY

KONCEPCIA ROZVOJA
MLÁDEŽ
HYPOCENTRÁ
2% Z DANÍ
NÁRODNÉ ŠPORTOVÉ CENTRÁ - NŠC

Rýchly kontakt SJF

Junácka 6, 832 80 Bratislava, Slovenská republika

Sme členmi :

FEI   EEF    SOV IGEQ

Dotácia SJF

top