Slovenská jazdecká federácia | SJF

Úspech slovenskej voltíže na CVI Kaposvar (HUN) 19.-22.5.2022

V ťažkej konkurencii 11 štátov hrala slovenská hymna a na Slovensko putovalo zopár medailí.

Vďaka riaditeľke SŠ Ivanka p. Dunaji Kataríne Kubišovej sa v zimnej príprave sústredili najlepší cvičenci v telocvični školy pod vedením trénerov techniky cvičenia p. Psotu a p. Vavačka. V národnom žrebčíne Topoľčianky sa konalo sústredenie západoslovenskej oblasti pod vedením Borisa Kodaka. Kone Constantin z JK Farao – Trnovec nad Váhom pod vedením Vladimíry Lenčéšovej a Quirado Reno zo SŠ Ivanka pri Dunaji s lonžérom Pavlom Zagatom zodpovedne sprevádzali ukrajinské reprezentantky pri ich medzinárodnej premiére.

Hneď v prvej súťažnej kategórii, ktorou bola kategória detí do 15 rokov nielenže hrala slovenská hymna ,ale v prvej päťke sa umiestnili štyri slovenky. Zlatú medailu si odniesla Zara Cvetkovič zo SŠ Ivanka pri Dunaji na zapožičanom koni Investment z Ranču Ouzkých pod vedením lonžéra Martina Vavačka. Striebornú medailu získala Tara Jurášová zo SŠ Ivanka pri Dunaji na koni zo svojho materského klubu Catalin Lukas s lonžérkou Dianou Antalíkovou. Strieborná medaila putovala do Rakúska vďaka Eve Koren. Štvrté miesto obsadila Zuzana Špačková zo SŠ Ivanka pri Dunaji na zapožičanom koni Investment z Ranču Ouzkých s lonžérom Martinom Vavačkom. Piate miesto si napriek pádu po doskoku uchmatla Katarína Nagyová z TJ Slávia SOUP Šaľa na zapožičanom koni Constantin z klubu Farao -Trnovec nad Váhom pod vedením Vladimíry Lenčéšovej. Na 10.priečke sa umiestnila Alžbeta Lážová na koni Good Luck z JK UVLF Košice pod vedením Mariána Pavľaka.

V kategórii juniorov mužov si striebornú medailu odnášal Andrej Meňhert z NŽ Topoľčianky na koni Leon pod vedením Kodaka Borisa. Najlepšie umiestnenou ženou v kategórii junior bola Soňa Janigová na koni Walter Winnie s lonžérom Jánom Tribulom z JK Freestyle Poprad a to na 7. priečke.

Novej kategórii Young vaulter po povinnej zostave kraľovala slovenka Sára Šoltésová z JK Freestyle Poprad. Bohužiaľ v technickej zostave sa jej pošmykla noha v obtiažnom cviku a napriek tomu, že rovnováhu udržala, toto zaváhanie ju stálo sekundy. Tým pádom nestihla jeden z troch technických cviko,v čo ju odsunulo na 7.priečku. Po precízne prevedenej voľnej zostave sa Sára posunula na 5.miesto a to na koni Walter Winnie s lonžérom Jánom Tribulom. 

V obtiažnej seniorskej kategórii 3* sa podarilo umiestniť na 9.priečke Lei Hakszer z JK Rusty Šaľa na koni KCM Vaultinghorses Lord s lonžérkou Andreou Barczi.

V kategórii junior skupín reprezentovala Slovensko jediná skupina a to z NŽ Topoľčianky na koni Leon pod trénerským vedením Kodaka Borisa. V zložení : Andrej Meňhert, Stela Strečková, Laura Balážová, Sebastián Kodak, Karáčová Gabriela a Kunkelová Zoja si vybojovali striebornú medailu.

Jedinou dvojicou reprezentujúcou slovenské farby bola dvojica Ema Martinková a Emma Kolesárová z OZ Galaxia Spišská Teplica na koni Sarah s lonžérkou Máriou Fogašovou, ktoré si odnášali bronzovú medailu.

Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu.

autor článku a foto: Vladimíra Lenčéšová

Author:

Národný riadiaci orgán jazdeckého športu v disciplínach : Skoky, Drezúra, Všestrannosť, Voltíž, Vytrvalosť, Záprahy, Pony a Reining

top