Webstránka prechádza momentálne rekonštrukciou.
Späť

Začiatok sezóny CAI

Minulý týždeň sa naši záprahoví jazdci zúčastnili na dvoch medzinárodných pretekoch.

Na CAI 3*H2 Kladruby nad Labem v kategórii dvojzáprahov Miroslav Matuška, Jozef Mašír (JK NŽ Topoľčianky) a v kategórii jednozáprahov CAI 2*H1 Marek Rura (JZK Equs Poprad).

Ladislav Hána (JK TJ Žrebčín Motešice) súťažil na CAI 2*H1 v Karlstetten v Rakúsku taktiež v kategórii jednozáprahov.

Miroslav Matuška v konkurencii 47 záprahov v drezúre obsadil 32. miesto a zajazdil drezúru za 63,5 tr. bodov, čím si splnil nomináciu na Majstrovstvá sveta v dvojzáprahoch. V Maratóne skončil na 11. mieste a v prekážkovej jazde na 5. mieste. Celkovo skončil na 8. mieste.

Jozef Mašír mal v súťaži mladé kone, ktoré boli prvýkrát na medzinárodných pretekoch. V drezúre s 70,22 tr. bodmi skončil na 40. mieste, v maratóne na 29. mieste a v prekážkovej jazde na 42. mieste. Celkovo obsadil 39. priečku.

Marek Rura zajazdil drezúru za 68,08 tr. bodu, čo mu prinieslo 3. miesto, v parkúre skončil ako piaty a v maratóne ako siedmy, čo bolo aj jeho celkové umiestnenie.

Ladislav Hána obsadil v drezúre, maratóne a prekážkovej jazde 7. miesto.

Pre Mareka Ruru a Ladislava Hánu to boli prvé medzinárodné preteky v kategórii CAI 2*, ktoré úspešne absolvovali a sú o krok bližšie k nominácii na CAI 3*.

Z pohľadu záprahov na Slovensku je rastúci početslovenských jazdcov na medzinárodných pretekoch potešujúci.

Jazdcom gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu Slovenska.