Slovenská jazdecká federácia | SJF

Drezúrny rebríček 2020

Sezóna 2020 sa pre koronavírus zapíše do histórie slovenského športu ako zatiaľ jedna z najhorších. Zákaz konania pretekov, mnoho zrušených podujatí, rôzne obmedzenia, karantény, zákaz vychádzania a meniace sa situácie. Len ťažko zhodnotiť uplynulú jazdeckú sezónu. Napriek tomu všetkému ľudia na kone a krásu jazdectva nezanevreli, jazdili, trénovali a napriek všetkému sa podarilo usporiadať aj niekoľko pretekov a významných podujatí. Na Slovensku sa uskutočnilo 14 drezúrnych pretekov, vrátane CDI a MSR. Celkovo sa slovenskí jazdci zúčastnili 36 pretekov, teda prevažnú časť, až 22 pretekov, absolvovali v zahraničí. Medzi nimi aj Majstrovstvá Európy, ktoré sa zo všetkých jazdeckých disciplín konali tento rok iba v drezúre a zastupovali nás na nich až 4 reprezentanti.

V uplynulej sezóne 2020 poznačej koronavírusom sa v drezúrnych obdĺžnikoch predstavilo výrazne menej jazdcov a koní ako v predchádzajúcich rokoch a stúpajúci trend sa úplne zmenil. Súťažilo 41 seniorov so 65 koňmi, 40 juniorov s 51 koňmi a 18 detí na 27 koňoch. Celkovo sa drezúrnych súťaží zúčastnilo 130 koní, z toho 34 dosiahlo výkonnostnú úroveň S a vyššie. Uskutočnilo sa 250 súťaží a 954 štartov.

Napriek všetkým okolnostiam, ktoré poznačili túto sezónu, preteky, výsledky, rebríčky, patrí všetkým jazdcom a ich koňom veľká gratulácia k dosiahnutým úspechom, pretože za nimi stojí množstvo práce, energie, vytrvalosti a odhodlania. Pozrite si kompletné výsledky ako aj TOP TEN v jednotlivých kategóriách.

Author:

Národný riadiaci orgán jazdeckého športu v disciplínach : Skoky, Drezúra, Všestrannosť, Voltíž, Vytrvalosť, Záprahy, Pony a Reining

top