Slovenská jazdecká federácia | SJF

Majstrovstvá Európy mladých jazdcov v drezúre 2023

Majstrovstvá Európy mladých jazdcov a U25 v drezúre sa konali 11.-16. júla 2023 v Pilisjászfalu v Maďarsku. Slovensko reprezentovali Michaela Balážová s koňom Marengo a Linda Kilíková s koňom Rocky Diamond. Pre zdravotnú indispozíciu koňa, tesne pred začiatkom majstrovstiev, musela svoju účasť ospravedlniť Zoya Ledecká so Si Belle 2 a teda aj slovenské družstvo. Celkovo si v kategórii mladých jazdcov zmeralo sily 56 jazdcov zo 16 európskych krajín.

Po úspešnom absolvovaní veterinárnej kontroly sa konala prvá súťaž, v ktorej získala Michaela Balážová s Marengom 64,147% a obsadili 50. miesto. Linda Kilíková, žiaľ, z dôvodu veľkého napätia koňa svoju súťaž vzdala, a tak nemohla pokračovať v druhej súťaži jednotlivcov. V tej sa podarilo Michaele Balážovej predviesť Marenga ešte lepšie a za svoju jazdu získali od rozhodcov 65,588% a celkové 46. miesto v silnej konkurencii kvalitných koní a skúsených jazdcov. Gratulujeme!

Pre obe dievčatá išlo o prvý štart na ME, určite si odniesli mnoho skúseností a inšpirácií, z ktorých môžu čerpať pri ďalšom tréningu a veríme, že o rok ich opäť budeme môcť vyslať reprezentovať Slovensko v jednotlivcoch aj ako družstvo.

Text: Michaela Horná

Foto: Jana Balážová

Michaela Balážová
Author:

Národný riadiaci orgán jazdeckého športu v disciplínach : Skoky, Drezúra, Všestrannosť, Voltíž, Vytrvalosť, Záprahy, Pony a Reining

SJF

ŠTRUKTÚRA SJF
OBLASTI
DOKUMENTY
EVIDENCIA
KARIÉRA KOŇA A JAZDCA
ARCHÍV
NA STIAHNUTIE
ÁKON O ŠPORTE
PARTNERI SJF
O NÁS

DISCIPLÍNY

SKOKY
DREZÚRA
VŠESTRANNOSŤ
VYTRVALOSŤ
VOLTÍŽ
ZÁPRAHY
REINING
PONY

SÚŤAŽE

KALENDÁR

VZDELÁVANIE

SZVJ
TRÉNER
ROZHODCOVIA
STEWARDI
STAVITELIA PARKÚROV
VETERINÁRI
TECHNICKÍ DELEGÁTI
E-LEARNING

PROJEKTY

KONCEPCIA ROZVOJA
MLÁDEŽ
HYPOCENTRÁ
2% Z DANÍ
NÁRODNÉ ŠPORTOVÉ CENTRÁ - NŠC

Rýchly kontakt SJF

Junácka 6, 832 80 Bratislava, Slovenská republika

Sme členmi :

FEI   EEF    SOV IGEQ

Dotácia SJF

top