Slovenská jazdecká federácia | SJF

MS vo voltíži 2023

Voltížna reprezentácia bojovala tento rok na Majstrovstvách sveta vo Švédsku. V dátumoch 24.07 – 30.07. 2023 sa v meste Flyinge odohrali Majstrovstvá sveta juniorov a mladších jazdcov zároveň s Majstrovstvami Európy seniorov. Svoje sily si s celosvetovou špičkou zmerali aj zástupcovia Slovenskej jazdeckej federácie. 

Napriek náročnej ceste všetky slovenské kone (Investment, KCMVaultinghorses Lord a Leon Dormane du- Puy) bezproblémovo prešli veterinárnou prehliadkou. Pri cvičencoch sme už také štastie bohužial nemali a našej juniorskej reprezentantke Zare Cvetković sa po zdĺhavej ceste obnovili zdravotné komplikácie a nebola schopná predviesť svoje zostavy. Z toho dôvodu nastúpila na štart aj náhradníčka Ema Dudonová. 

Najúspešnejšou súčasťou našej výpravy bola skupina z Národného žrebčína Topoľčianky.

V prvom kole svoju povinnú zostavu nestihli predviesť v stanovený čas, kvôli čomu štartovali do ďalšieho kola až z 11. priečky. Aj napriek pádu vo voľnej zostave sa však prebojovali do finále. Perfektne predvedené finálové kolo vytiahlo skupinu na krásne 5. miesto v zložení Andrej Meňhert, Stela Strečková, Laura Balážová, Sebastián Kodak, Gabriela Karáčová a Zoja Kunkelová – lonžér Boris Kodak. 

V kategórií ženy mladšie jazdkyne Slovensko reprezentovala Sára Šoltészová na koni Investment a spolu s lonžérom Martinom Vaváčekom obsadili 11. miesto, čím sa stávajú nádejou na seniorské Majstrovstvá sveta v roku 2024.

Juniorský zástupca v mužoch Andrej Meňhert na koni Leon spolu s Borisom Kodakom po povinnej zostave obsadili priebežné 5 miesto, vo voľnej zostave však kvôli pádom klesol na 14. miesto. 

Pri ženskej kategórií junior máme v reprezentácií z väčšej časti nováčikov, ktorí týmito pretekmi odštartovali svoju reprezentačnú cestu. 

Tara Jurášová- KCM Vaultinghorses Lord- lonžér Andrea Barczi – 44. miesto

Soňa Janigová- KCM Vaultinghorses Lord- lonžér Andrea Barczi – 46. miesto

Ema Dudonová – Investment – lonžér Martin Vaváček – 49. miesto

Skúsenejší reprezentanti z roka na rok zlepšujú svoje výkony a postupne prichádza, najmä pri skupine, nádej do budúcna na medailové pozície. Otvára sa nám však aj ďalšia generácia reprezentantov, ktorá postupne prichádza na scénu šampionátov. 

Foto a video : Hana Jezberová, Vaulting review

Author:

Národný riadiaci orgán jazdeckého športu v disciplínach : Skoky, Drezúra, Všestrannosť, Voltíž, Vytrvalosť, Záprahy, Pony a Reining

SJF

ŠTRUKTÚRA SJF
OBLASTI
DOKUMENTY
EVIDENCIA
KARIÉRA KOŇA A JAZDCA
ARCHÍV
NA STIAHNUTIE
ÁKON O ŠPORTE
PARTNERI SJF
O NÁS

DISCIPLÍNY

SKOKY
DREZÚRA
VŠESTRANNOSŤ
VYTRVALOSŤ
VOLTÍŽ
ZÁPRAHY
REINING
PONY

SÚŤAŽE

KALENDÁR

VZDELÁVANIE

SZVJ
TRÉNER
ROZHODCOVIA
STEWARDI
STAVITELIA PARKÚROV
VETERINÁRI
TECHNICKÍ DELEGÁTI
E-LEARNING

PROJEKTY

KONCEPCIA ROZVOJA
MLÁDEŽ
HYPOCENTRÁ
2% Z DANÍ
NÁRODNÉ ŠPORTOVÉ CENTRÁ - NŠC

Rýchly kontakt SJF

Junácka 6, 832 80 Bratislava, Slovenská republika

Sme členmi :

FEI   EEF    SOV IGEQ

Dotácia SJF

top