Slovenská jazdecká federácia | SJF

POZNÁME VÍŤAZOV A UMIESTNENÝCH V SLOVENSKOM SKOKOVOM PONY POHÁRI!

V  sezóne 2021 pokračovala seriálová súťaž v skoku pony už VIII. ročníkom Slovenského skokového Pony pohára, v ktorom sa účastníkom počítalo 20 najlepších výsledkov z parkúrov, absolvovaných počas sezóny od 1.11.2020 do 31.10.2021.

Súťažilo sa v kategóriách detí a juniorov, celkovo sa súťaží zúčastnilo 42 jazdeckých dvojíc, z ktorých Pony komisia každoročne na základe pravidiel súťaže slávnostne oceňuje prvých piatich umiestnených v kategórii detí a juniorov. 

Víťazkou Slovenského skokového pony pohára za rok 2021, ako aj celkovou víťazkou Výkonnostného skokového pony rebríčka sa stala 13 ročná Amanda Júlia Wolnerová s pony kobylou Java Sun z JK TJ Slávia STU Bratislava. 

Kobyla Java Sun s najvyšším celkovým počtom bodov získala zároveň titul Pony roka 2021.

Poradie na ďalších miestach: 

Deti 8 -12 rokov

1. Laura Antónia Tesárová – Fik

2. Romana Matejíčková – Kamelia

3. Laura Margetová – Theo Lamborghiny

4. Linda Vejová – Carda

5. Viktória Rajnová – Mon Cherry

Juniori 13 -16 rokov

1.  Amanda Júlia Wolnerová – Java Sun

2.  Karolína Slobodová – Cas Dino

3.  Malvína Karasová – Rumba VH Strateneinde

4.  Nataša Zemanovičová – Peacepipe

5.  Natália Kramplová – Betka 

KLUB ROKA 2021: JK Slávia STU Bratislava

Pony roka 2021 – Java Sun

Mladý Pony roka 2021: Oliver /r.2017- 4r./

Vzhľadom k tomu že v zimných mesiacoch z dôvodu covid opatrení nebolo možné zorganizovať Galavečer SJF, Pony komisia pripravuje inú formu slávnostného ocenenia najúspešnejších jazdcov, termín a miesto ktorého bude oznámený v priebehu dvoch mesiacov.

Tešíme sa, že nám stále pribúdajú nové jazdecké dvojice a prajeme pony jazdcom veľa šťastia a úspechov v novej sezóne 2022!

Pony roka 2021 – Java Sun

Author:

Národný riadiaci orgán jazdeckého športu v disciplínach : Skoky, Drezúra, Všestrannosť, Voltíž, Vytrvalosť, Záprahy, Pony a Reining

top